THJC476K016RJN datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    THJC476K016RJN
  • Производитель
    AVX Corporation
  • Описание
    AVX Corporation THJC476K016RJN Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD RoHS: yes Capacitance: 47 uF Voltage Rating: 16 V ESR: 0.9 Ohms Tolerance: 10 % Case Code - in: 2412 Case Code - mm: 6032 Height: 2.8 mm Mfr Case Code: C Case Operating Temperature Range: - 55 C to + 175 C Series: THJ Product: Tantalum Solid High Temperature Dimensions: 3.2 mm W x 6 mm L Dissipation Factor DF: 6 Package / Case: 2412 (6032 metric) Termination Style: SMD/SMT